Сертификат
travizaporoja@gmail.com travizap.manager@gmail.com
tutunikvasiliy
+38 (061) 228-05-01 +38 (067) 610-69-12 (13)
  • vk
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
  • YouTube

Хвощ, трава

Застосування: в народній медицині хвощ польовий застосовують як сечогінний, кровоспинний засіб, а також його використовують при ревматизмі, атеросклерозі, серцевих недугах, подагрі, хворобах печінки, бронхіті, туберкульозі легень, при наявності піску і каменів в сечовивідних шляхах, при жовчних каменях, гіпертонії, легеневих кровотечах. Хвощем також лікують рани, фурункули, лишаї, екземи та інші хвороби шкіри. Використовують хвощ ще для полоскання порожнини рота і носа при запаленні слизової оболонки, носових кровотечах. Також застосовують хвощ польовий для купання дітей, під час застуди. У ветеринарії порошком хвоща лікують тварин, присипають рани і виразки. Хвощ польовий сприяє виділенню з організму свинцю, різних токсичних речовин, покращує водносолевой обмін. Людям похилого віку радять використовувати легкі відвари хвоща польового в профілактичних цілях, протягом 1-2 тижнів.

Спосіб приготування: 4 ч. ложки подрібненої трави хвоща залити 0,5 л. окропу, настояти 20 хв., процідити перед вживанням. Розділити цей настій порівну, на 2 дні, тобто пити по 3 ст. ложки 4 рази на день

Протипоказання: не можна вживати хвощ польовий при проблемах з нирками (нефриті, нефрозах), виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, оскільки може викликати роздратування цих органів. З обережністю приймати препарати з хвоща при підвищеному згортанні крові, вагітності, при годуванні груддю. Не рекомендується використовувати препарати тривалий час, більше 3 тижнів поспіль, а також не варто перевищувати дозування, оскільки це може призвести до нудоти, блювоти.